سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/6/15
10:26 ص

خو ش آمدید

امنیت ایمیل - نکات کلی

همه ما حداقل یک ایمیل داریم و استفاده های مختلفی از آن می کنیم. شاید برخی تنها استفاده شان عضویت در گروه های ایمیلی باشد. یا اینکه تنها برای چت از آن استفاده می کنند. خب، ممکن است افراد عضو این دسته ها بگویند: اصلا امنیت ایمیل و توجه آن به چه درد من می خورد؟ قرار نیست اطلاعات خصوصی، مالی و یا کاری خاصی را روی آن داشته باشم و یا از طریق آن چنین اطلاعات حساسی را  ارسال کنم.
تا اینجا حرف این افراد شاید به نظر صحیح بیاید، اما تا به حال به موقعیت های اینچنینی فکر کرده اید:
1- فردی به ایمیل تان نفوذ کند و بدون اطلاع شما به دوستانتان ایمیل های مختلفی ارسال کند و آنها را مورد اذیت و آزار قرار داده و اعتماد آنها نسبت به شما را از بین می برد.
2- یکی از دوستان برای شوخی ایمیل شما را هک کرده و به تمامی مکاتبات و گفتگوهای شما با دیگران از طریق چت و ایمیل دست پیدا می کند. اصلا حس خوبی نیست! مخصوصا اگر برای تکمیل شوخی آنها را در اختیار دیگران هم قرار دهد.
3- از برخی گروه های خاص ایمیل هایی دریافت می کنید که دیده شدن آن توسط برخی سازمان ها و افراد چندان به نفع شما نخواهد بود.
 4- بدون اینکه شما متوجه شوید، هکر گرامی ایمیل و کامپیوتر شما را هک کرده و از آن برای حملات برنامه ریزی شده به دیگر افراد و یا سایت ها استفاده می کند. وقتی شما متوجه می شوید چه بلایی سرتان آمده که ردیابی مراجع قانونی برای این خرابکاری ها به کامپیوتر شما ختم شده و برایتان دردسر ساز خواهد شد.
در این درس به طور خلاصه به برخی نکات ضروری و کلیدی امنیت ایمیل می پردازیم تا با رعایت همین حداقل ها، گام بزرگی در امنیت خود و اطرافیان مان برداریم.
 1- هیچ گاه به برنامه های ایمیل کلاینت (نرم افزارهای مدیریت ایمیل که بر روی کامپیوتر نصب می شوند) اجازه ندهید که بدون بررسی دقیق، ایمیل های HTML و XHTML را رندر کرده و محتوای شان را به نمایش بگذارد. برنامه هایی مانند تاندربرد و اوت لوک این امکان را دارند که به جای رندر کردن و اجرای کامل همه کدهای HTML موجود در ایمیل، تنها برخی کدهای ساده و معمولی را اجرا کنند.  البته بهتر است که برنامه مدیریت ایمیل را به گونه ای تنظیم کنید، که همه ایمیل ها را به صورت متن ساده یا plain text نشان دهد.
زیرا با رندر کردن کامل کدهای HTML موجود در ایمیل، شما این خطر را به جان می خرید که به عنوان گیرنده اسپم، خود را به سرور فرستنده معرفی کنید. یا اینکه به راحتی کدهای مخربی بر روی کامپیوترتان اجرا شوند که شما را دست بسته در اختیار دزدان هویت و حملات فیشینگ قرار دهند. این امکان را فقط برای ایمیل هایی انجام بدهید که فرستنده را می شناسید. برای مثال شما این درس ها را از طریق درسنامه دریافت می کنید و برای مشاهده صحیح درس ها و تصاویر نیاز است که حالت HTML را روی آنها فعال کنید. اما شاید برای دیدن یک ایمیل از منبعی که مورد اعتمادتان نیست انجام چنین کاری عاقلانه نباشد.
2- از سرویس ایمیلی استفاده کنید که مکاتبات شما را به صورت کدگذاری و رمز شده رد و بدل می کنند. خب دلیل این کار هم ساده است: شما دوست ندارید یک خرابکار که در حال کنترل داده های رد و بدل شده از طریق اینترنت شما است، بتواند به راحتی اطلاعات تایید هویت شما را دیده و به نام کاربری و رمزعبورتان دست یابد. در صورتی که این فرد به اطلاعات شما دست یابد می تواند از ایمیل تان برای ارسال پیام استفاده کرده، ایمیل های تان را دریافت کرده و حتی به گونه ای اطلاعات ورود به اکانت را تغییر دهد که ایمیل را کاملا از دست شما بگیرد.
پس هنگامی که برای خرید سرور ایمیل اقدام می کنید، حتما با مدیر سرورتان هماهنگ کنید که ارسال اطلاعات ورود به صورت رمز شده باشد و از شیوه رمزگذاری مناسبی هم استفاده شود. البته سرویس های رایگان و عمومی ایمیل اغلب این گونه اند. در جیمیل تمامی اطلاعات بین شما و سرور به صورت رمزگذاری به شیوه SSL رد و بدل می شود. یعنی پیام های ارسالی و دریافتی هم به صورت رمز شده جابجا می شوند و در مسیر قابل خواندن نیستند. اما در یاهو مکاتبات شما رمزگذاری نمی شوند، ولی بخش دریافت اطلاعات ورود و تایید هویت شما کدگذاری شده و امن است.
3- اگر ارتباطات کاری و مالی ویژه ای از طریق ایمیل انجام می دهید، حتما از امضای الکترونیکی استفاده کنید. با این کار، حتی اگر شخصی به ایمیل شما دست پیدا کند، تا امضای شما را نداشته باشد، نمی تواند به ارسال پیام های جعلی اقدام کند. 
در صورت استفاده از امضا دیجیتال، گیرنده ای که کلید عمومی یا Public key امضای دیجیتال شما را داشته باشد، هنگام دریافت ایمیل امضا شده با کلید خصوصی یا Private key، می تواند مطمئن باشد که این ایمیل توسط خود شما ارسال شده و جعلی نیست. البته حفاظت مناسب از کلید خصوصی هم امر مهم و حیاتی است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، دروس آینده را از دست ندهید!
 4- حتی اگر مساله بسیار مهم و حیاتی هم پیش بیاید، به هیچ وجه در هنگام استفاده از اینترنت عمومی و غیر امن، ایمیل هایی را که اجازه ورود معمولی به آنها را ندارید و یا ایمیل هایی که از سیستم رمزگذاری استفاده نمی کنند را باز نکنید.
اگر ایمیل شما رمزگذاری نباشد، هنگام استفاده از اینترنت های رایگان در مکان های عمومی و یا کافی نت ها، تمامی اطلاعات شما در اختیار خرابکاران و هکرها است.
5- همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ سرویس ایمیلی 100 درصد ایمن نیست. می توانیم کارهای فراوانی برای نزدیک شدن به این عدد انجام دهیم. اما در عمل هیچ گاه به آن نخواهیم رسید. پس اگر اطلاعات بسیار مهمی و حیاتی دارید، پیشنهاد می کنم ایمیل را فراموش کرده و تا حد امکان، حضوری این اطلاعات را به فرد مورد نظر برسانید. هیچگاه از ایمیل برای ارسال مشخصات فردی، شماره های بانکی، رمز کارت های بانکی و یا نام کاربری و رمزعبور سایت ها استفاده نکنید.
6- هر چه بیشتر از ایمیل تان در وب استفاده کنید، احتمال شکار آن توسط اسپمر ها‌ (کسانی که هرزنامه ارسال می کنند) بیشتر می شود. حتی اگر مواظب مکاتبات و سایت های استفاده کننده از ایمیل تان باشید، باز هم ممکن است یک دوست بی خیال با ارسال یک ایمیل گروهی، شما را ناخواسته به اسپمرها بفروشد!
حالا دردسرها آغاز می شود و سیل هرزنامه ها شما را غرق می کند. پس بهتر است همیشه با استفاده از فیلترها و موارد اینچنینی خودتان را آماده مقابله کنید. هر چند که نمی توانید جلوی ارسال این ایمیل ها را بگیرید، اما می توانید آنها را مستقیما راهی سطل آشغال و یا یک پوشه مشخص کنید تا دست و پا گیر و باعث دردسر نباشند (در چنین وضعیتی مرور مجدد درس لیبل و فیلتر اکیدا توصیه می گردد).
7- فایل های پیوست را تنها زمانی دانلود کرده و باز کنید، که فرستنده را کاملا می شناسید و به وی اعتماد دارید. همچنین وقتی انتظار دریافت پیوستی از او را نداشته اید، قبل از باز کردن فایل اتچ شده با وسیله ای به جز ایمیل، با او هماهنگ کنید. زیرا ممکن است با یک سرقت هویت و ایمیل جعلی روبرو باشید. در عین حال فایل های اجرایی را تحت هیچ شرایطی دانلود و اجرا نکنید.
8- از رمزعبورهای امن و قابل اعتماد برای ایمیل های تان استفاده کرده و آنها را به شکل مطمئنی نگهداری کنید. اولین سنگر شما در مقابل خرابکاران، رمزعبور شما است، آن را در اختیار هیچ کس (حتی نزدیکترین دوستان یا اعضای خانواده تان) نگذارید.
برای انتخاب رمزعبور قوی و قابل اطمینان، بهتر است درس های دوره امنیت درسنامه را دوباره مطالعه کنید.
 9- هرچه کامپیوتر امن تری داشته باشید، ایمیل شما هم بیشتر در امان است. همیشه از برنامه های آنتی ویروس، فایروال و ضد جاسوس افزار مناسب بر روی سیستم تان استفاده کرده و آنها  را به روز نگه دارید. مثلا اگر یک کی لاگر یا بدافزار اطلاعات ایمیل شما را بخواند و بخواهد آنها را برای کسی ارسال کند، فایروال سیستم جلوی ارتباط هر برنامه ناشناس و مشکوک به خارج از کامپیوتر را می گیرد.
10- مراقب حملات فیشینگ باشید.
یکی از روش های متداول هکرها و خرابکاران برای دست یابی به اطلاعات، نام کاربری یا رمزعبور ایمیل شما، استفاده از ایمیل های جعلی است. این ایمیل ها به شکلی طراحی می شوند که شما تصور می کنید این ایمیل از طرف بانک، دانشگاه یا شرکت، یک دوست و یا حتی برخی سازمان های دولتی برای تان ارسال شده. آنگاه با این تصور اشتباه، به راحتی اعتماد کرده و اطلاعات تان را در اختیار آنها می گذارید.
یک نمونه ساده: احتمالا تا به حال با ایمیلی که ظاهرا از طرف مدیر سرویس دهنده پست الکترونیک شما است، برای تان ارسال شده، که از شما می خواهد برای به روز رسانی سیستم و افزایش امنیت سرور، نام کاربری و رمزعبورتان را وارد کنید. یا از بانک تان ایمیل دریافت می کنید که از شما می خواهد رمز حساب اینترنتی تان را با کلیک کردن روی یک لینک عوض کنید. اینها ایمیل های جعلی هستند که هدف شان دسترسی به اطلاعات محرمانه و حساب های مالی تان است.
11- از BCC استفاده کنید. زیرا در این صورت وقتی ایمیلی را برای چند نفر می فرستید، آنها فقط آدرس ایمیل شما را می بینند و آدرس ایمیل هیچ کس برای دیگری قابل دیدن نیست. اهمیت این مساله زمانی است که گیرنده هم بخواهد آن ایمیل را برای افراد دیگری ارسال کند. اگر از BCC استفاده نکنید، ممکن است ایمیل های دوستان تان چندین دست چرخیده و به دست خرابکاران و یا سازمان هایی بیافتد که باعث مشکل شود. این لیست بلند ایمیل ها را احتمالا در پیام های گروهی زنجیره ای دیده اید.
12- آدرس ایمیل تان را در سایت و وبلاگ به صورت کد شده قرار دهید، تا ربات های اسپمر نتوانند آن را کشف کنند. البته این رمزگذاری باید برای کاربران عادی قابل خواندن باشد. به طور مثال اگر آدرستان help@darsnameh.com است می توانید آن را به صورت help #at# darsnameh-dot-com یا فرم‌های مشابه دیگر بنویسید. این نوع کدگزاری برای ربات های اسپمر قابل شناسایی نیست (البته به شرطی که یک اسپمر باهوش آن را اسکن و بازنویسی نکند)‌. پس برای رمز کردن آدرس ایمیل، تا حد امکان از علائم نشانه‌گذاری استفاده کنید. همچنین می توانید برای این کار از برخی کدهای جاوا اسکریپت آماده استفاده کنید.
13- اگر در سایت یا گروهی عضو نیستید، اما ایمیل‌های مختلفی از آن به دست تان می‌رسد، بهتر است روی گزینه unsubscribe به معنای قطع اشتراک کلیک نکنید. این کار فقط موجب افزایش تعداد ایمیل‌های دریافتی تان از آن سایت می شود. بله! آنها گاهی اوقات این لینک را به صورت جعلی در پایین ایمیل هایشان قرار می دهند. اگر روی آن کلیک کنید سرور ارسال کننده متوجه می شود که شما این ایمیل ها را باز می کنید. بنابراین برایتان ایمیل های تبلیغاتی بیشتری ارسال می کند!  برای خلاص شدن از دست آنها کافی است آدرس ایمیل آن سایت را به لیست سیاه ایمیل تان اضافه کرده یا به عنوان اسپم معرفی اش کنید، تا در باکس اسپم‌ها ذخیره شوند.
خب در این درس به موارد کلی که باید در رابطه با ایمیل رعایت کنید اشاره کردیم. اما هنوز یک گام دیگر باقی مانده. در درس بعد سراغ امنیت در جیمیل می رویم و کمی بیشتر در مورد امنیت در سرویس ایمیل گوگل صحبت می کنیم.

 


پیام رسان

+ "یگذارید کودک بمانم"+ @};-+ اسلحه نیمه سنگین جهت مبارزه با اشغالگران فلسطین در نوار غزه+ :D+ :-o+ B-)+ :D+ بدون شرح+ تامل در جهان آفرینش@};-+ تامل در جهان آفرینشمشخصات مدیر وبلاگ
 
*مهران ارغوان*[788]
 

مطالب کامپیوتری دارم. از همه وبلاگ ها هم دیدبانی میکنم.در میهن بلاگ هم با همین اسم یک وبلاگ دارم


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
امنیت ایمیل - نکات کلی, مهران ارغوان ، عکاسی؛ فیلترها ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 شنبه 19شهریورماه90 ، یوزرنیم و پسورد تریال طلایی ورژن5 آنتی ویروس نود32 (لایسنس 1ماهه ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 ؛روزشنبه1390/7/23؛Username Passw ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه 1390/7/30،nod 32،آبدیت ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32؛چهارشنبه 1390/7/27مهرماه؛nod32 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 پنج شنبه 16 خرداد 1392 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 19 اسفند ماه 1391 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 4 آبان 1392،نود 32 جد ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32پنج شنبه 4 اسفند ماه--23فور ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32سه شنبه 22فروردین 9 اوریل 2 ، یوزرنیم و پسوردنود32 ورژن4و 5 پنچ شنبه 7 مهر ماه1390 1390/7/7 ، یوزرو پسورد تریال آنتی ویروس نود32چهارشنبه12دی ماه--18ژانویه2012 ، یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینال) ؛نود ، یوزرو پسورد تریال طلایی ورژن(5) آنتی ویروس نود32 روزجمعه (18 آذر ، یک مرور سریع و ریزه کاری های پشتیبان گیری؛بکاب؛انواع بکاب ، کپی رایت و ذکر منبع در وبلاگ نویسی ، کدام باهوشترند، زنان یا مردان ؟ ، کلیات گوگل آنالیتیکز، گوگل آنالیتیکز چیست،گوگل؛طریق کار با گوگل ، قالب وبلاگ چیست ، مدیریت ایمیل ها روی دسکتاپ - تاندربرد ، مدیریت کارها با استفاده از جیمیل،جیمیل،مدیریت جیمیل،آموزش جیمیل ، مقدمه و آشنایی با نرم افزار ورد (Word) ، مهران ارغوان ، مکاتبات ایمیلی به صورت رمزنگاری شده ، نحوه کار سنسورهای تصویری ، نرم افزار Word ، کار با جدول ها،قسمت اول ، نرم افزار Word، کار با صفحات و شیوه های نمایش یک سند ، نرم‌افزار Word، زیباسازی متن- بخش دوم ، نقش و کیفیت نور در عکاسی،کنترل نورى که داخل دوربین مى شود،تعیین ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش اول ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش دوم ، نود 32 ، نود 32 ، نود32 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ، روزشنبه 1390/8/7 (7آبان)،آبدیت جد ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ،دوشنبه1390/8/30(30آبان) ،آبدیت جدی ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز سه شنبه 1390/8/3 (3 آبان،nod32، ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزچهار شنبه (18آبان)؛نود32،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزسه شنبه 1390/8/10 (10آبان)،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روز چهارشنبه 1390/8/11؛نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روزچهار شنبه 1390/8/25 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)چهارشنبه آذرماه (30)" ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32، روز شنبه 1390/8/28،آبدیت جدید نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32؛ ورژن (5) روزپنچ شنبه (19آبان)؛آبدی ، یوزرنیم ، پسورد،آنتی ویروس نود32 ، روز سه شنبه1390/7/19مهرماه ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 پنچ شنبه 17شهریورماه90 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 چهارشنبه 30شهریورماه90 1390/6/30 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 سه شنبه 5مهرماه90 ، امنیت در پشتیبان گیری؛امنیت بکاب؛بکاب؛پشتیبان گیری ، امنیت در کامپیوترهای عمومی و سفر ، امنیت مرورگرهای اینترنتی ، انتخاب موضوع عکس و چگونگى بیان آن ، ایجاد یک سند Excel ، اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت(قسمت اول) ، اینترنت؛ انتخاب رمز عبور مناسب و سوالات امنیتی ، بازیابی رمز عبور جیمیل،آموزش بازیابی رمزعبورجی میل،ایمیل،جیمیل ، بهینه سازی وبلاگ برای موتورهای جستجو ، پشتیبان گیری از زندگی آنلاین، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های ، پشتیبان گیری در سیستم عامل مک او اس اکس،بکاب،بکاب سیستم عامل ، پشتیبان گیری در سیستم عامل ویندوز،بکاب ویندوز،بکاب گرفتن از سیست ، پشتیبان گیری کلود (بک آپ آنلاین)،بکاپ؛بکاب کلود ، پشتیبان گیری؛ سایت ها و وبلاگ های اختصاصی؛بکاب از وبلاگهاوسایت ه ، تجزیه و تحلیل وب ، چرا گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز،گوگل ، تصویر، صوت و ویدیو در وبلاگ ، تهیه نسخه پشتیبان ،ایمیل ها ، جیمیل،آموزش جی میل، ، جدید ترین یوزرنیم و پسورد نود 32؛ یوزر و پسورد 15 شهریور1390 ، جستجوی پیشرفته در جیمیل، مهران ارعوان ، چرخی در آزمایشگاه جیمیل،نکات بسیار کاربردی جی میل،جیمیل،ایمیل ، چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه ، چگونه آرشیو و اطلاعات تماس دیگر ایمیل ها را به جیمیل منتقل کنیم؟ ، دوربین عکاسی ،لنز- بخش اول ، دوربین عکاسی ،نورسنجی- بخش اول ، دوربین های دیجیتال-اجزای دوربین دیجیتال 1- سنسورها ، دوره آموزشی آشنایی با اچ‌تی‌ام‌ال و فناوری‌های اینترنت برای روزن ، راهنمای مبارزه با اسپم در جی میل ، رایانه ، نرم افزارهای ضد جاسوس افزار و تبلیغ افزار ، رایانه ؛ دیوار آتش و لزوم استفاده از آن ، رایانه، نگهداری و پاک کردن اطلاعات با امنیت بالا ، زبانه Home ، زبانه Insert ، زبانه Page Layout ، سنسورهای دیجیتال ، سه نکته طلایی گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز؛ گوگل،وبلاگ ، عکسی، کمپوزیسیون یا همچینى اجزاى عکس،عکس،موضوع عکاسان ، عکاسی ،اصول و تعاریف کلى ، عکاسی ،صفحه حساس- بخش دوم ، عکاسی ،عمق در عکس ، عکاسی، آشنائى با عکاسى دیجیتال ، عکاسی، لنز- بخش سوم ، عکاسی، نورسنجی- بخش دوم ، عکاسی، واضح سازی (Focus) ، عکاسی،امکانات و تنظیم دوربین دیجیتال ، عکاسی،انتخاب دوربین دیجیتال ، عکاسی،وضوح در عکس،فکوس ، عکاسی؛ فلش (Flash) ، ' عکاسی، لنز- بخش دوم 'انواع لنزهای دوربین عکاسی ، "‏HTML برای همه- بخش اول- اصول ساخت یک صفحه ساده وب؛اچ تی ام ال" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟,صفحه حساس- بخش ا ، "اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت ( قسمت دوم) " ، "پشتیبان گیری از تلفن همراه،بکاب از موبایل،بکاب،موبایل،تلفن همرا ، "پشتیبان گیری از زندگی آنلاین- بخش اول: وبلاگ ها"؛پشتیبانی گیری ، "رایانه واصول اولیه پشتیبان گیری از اطلاعات آن",بکاب از رایانه؛ب ، "روش های پشتیبان گیری از اطلاعات رایانه"،بکاب ار اطلاعات رایانه ، "گوگل آنالیتیکز، بازدیدها (Visitors)- بخش اول"آشنایی با گوگل آنا ، "گوگل آنالیتیکز،بخش Intelligence "،خدمات گوگل؛ ، "گوگل آنالیتیکز،محتوا (Content)"؛گوگل،آموزش گوگل آنالیتیکز،محتوا ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)- بخش دوم"؛گوگل آنالیتیکز؛گوگ ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)، بخش سوم،گوگل ، "گوگل آنالیتیکز؛منابع ترافیک (Traffic Sources)"،گوگل آنالیتیکز؛ح ، "مرورگر چیست و چه کار می کند؟،انواع مرورگر" ، "نرم افرار Word،زیباسازی متن- بخش اول" ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 چهارشنبه 5 بهمن ماه--25 ژانویه ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه (21آبان) "؛آبدیت نود 32،ن ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 شنبه 24دی ماه--14 ژانویه " ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)شنبه1390/9/26 آذرماه (26) ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 یکشنبه 1390/11/16بهمن ماه--05 فوری ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32روز یکشنبه (22آبان)"،آبدیت نود32، ، "یوزرنیم و پسورد ،تریال طلایی ، آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینا ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32 چهارشنبه14دی ماه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه2 بهمن ماه--22ژانویه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه9بهمن ماه--29ژانویه" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ؛(لایسنس ارجینال) ؛nod ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز پنچشنبه 8دی ماه)" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز شنبه(03دی ماه)" ، \‏HTML برای همه - بخش دوم- شناخت تگ های ضروری ،اچ تی ام ال ، \عکاسی ؛نورسنجی- بخش سوم\عکاسی،نور و نورسنجی ، \نرم افزار Word ، کار با جدول ها، قسمت دوم\ ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه' ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه" ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 29 فروردین 17 آوریل2 ، آپدیت و یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32، \UsernameوPassword nod3 ، آشنایی با مهمترین تهدیدهای امنیتی در رایانه ، 'آموزش بستن سی دی رام کامپیوتر (سخت افزار) ' ، آموزش بستن و جا انداختن CPU کامپیوتر (سخت افزار) ، آموزش مایکروسافت آفیس-اکسل ، آموزش وبلاگ نویسی بطور خیلی ساده تا حرفه ای( درس دوم) ، آنتی ویروس ها و انتخاب آنها در رایانه، نود 32، انواع آنتی ویروس ، ابزارهای جانبی وبلاگ نویسی ، ابعاد سنسورها ، اجزای دوربین دیجیتال 2- کارکرد و نظافت سنسورها ، اچ تی ام ال ،آناتومی یک صفحه وب ، اچ تی ام ال ،نگاهی دقیق تر به نوار آدرس مرورگرها ، اچ تی ام ال چیست؟ داستان HTML ,داستان اچ تی ام ال, ، اچ تی ام ال, آشنایی با نرم افزارهای اینترنتی و برنامه های مدیریت ، اچ تی ام ال, جایگزین کننده های متن و برنامه های مدیریت کلیپ بورد ، اچ تی ام ال، کار با ادیتورهای متنی- WYSIWYG,نکات ضروری در آماده ، اچ تی ام ال؛ اف تی پی چیست و به چه کاری می آید؟ ، اچ تی ام ال؛ سی اس اس از کجا آمد و به چه دردی می خورد؟ ، اچ تی ام ال؛آشنایی با جاوا اسکریپت و آژاکس ، استفاده از جیمیل به صورت آفلاین ، اصول مدیریت ایمیل - بخش دوم؛ایمیل؛جیمیل؛مدیریت جیمیل ، اصول مدیریت ایمیل؛آموزش ایمیل؛آموزش جی میل،مدیریت ایمیل؛جیمیل ، افزایش سرعت اینترنت ، امضای جیمیل , چگونگی ساخت امضای جیمیل ،
لوگوی دوستان
 
دوستان
 
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید عاشق آسمونی بچه مرشد! عکس و مطلب جالب و خنده دار کلبه درویشی ###@جزین@### هم نفس نغمه ی عاشقی ****شهرستان بجنورد**** مـ یـ ـرابـ عـ ـطـ ـش تنهایی......!!!!!! تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر پروانگی ققنوس... منادی معرفت هر چی بخوای بادصبا وب سایت روستای چشام (Chesham.ir) رازهای موفقیت زندگی سیاسی عشق مهنس فخری ترانه ی زندگیم (Loyal) یادداشت های من بانوی اسمانی عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر) بزرگترین سایت خنده بازار مردود گروه اینترنتی جرقه داتکو شاه تور دانلود سوالات کارشناسی ارشد *(: دنـیــــای مـــــــن :) * اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما... سید خراسانی همسایه خورشید ستاره خاموش باشگاه پرواز  از همه جا از همه رنگ مهندسی متالورژِی ستاره بر و بچه های ارزشی بهار صداقت** حفاظ مسعود رضانژاد فهادانـ بیاببین چیه ؟ میلاد کی مرام تَرَنّم عفاف عکس و عکس دیدبان گیم دیدبان اینترنتی عشقی عکس میخوای کلیک کن *مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)* دختروپسری ازنسل امروز جیگر نامه عشق ..::منتظر بیداری::.. جیگر طلا پرستو..... جوک و خنده یه دختر تنها قلب خـــــــــــــــــــــــــــاکی دهکده ی اطلاعات توهمات یه دیوونه کشکول طراحی و ساخت بنر Romance رویای زیبا ... (سرزمین دوستی)Kingdom Of Friendship ریحانه لپ لپ سایه سحر سکوت فقط خدا زندگی زیباست پس بخند ما لایق بهترینیم داستان های زیبا +مطالب عاشقانه سرزمین دانلود ام تی دانلود- دانلود رایگان تقویت حافظه و تمرکز حواس فقط خواننده ها وبازیگران ایرانی نقشه راه عرشیان سکـوتـــ شبـانـه"

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ