سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/10/20
10:31 ص

 اچ تی ام ال ،آناتومی یک صفحه وب

خو ش آمدید
تا اینجا با تاریخچه اینترنت و اچ تی ام ال، شیوه نوشتاری آن و برخی کاربردهای این زبان آشنا شدیم. حال بهتر است قبل از ادامه دروس، کمی به کار عملی بپردازیم و بهتر با ساختار یک صفحه وب و آنچه در زیر پنهان است، آشنا شویم.
در این درس به آناتومی یک صفحه وب نگاهی می اندازیم و به صورت ساده با شاکله و مصالح سازنده یک سایت آشنا می شویم. حتی اگر خودتان قرار نیست کدهای صفحه اینترنتی تان را بنویسید و سایت تان را راه اندازی کنید، باز هم آشنایی با برخی اصول اولیه لازم و ضروری به نظر می رسد. مخصوصا که اگر بخواهید کارهایی مانند بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا عیب یابی سایت در مواقع ضروری را خودتان انجام دهید.
خب، آستین ها را بالا زده و دست به کار شوید. صفحه وب مورد نظرتان را در مرورگر باز کنید. حال در منوی View یا زیر منوهای آن به دنبال گزینه ای شبیه View Source باشید. با انتخاب این گزینه، صفحه ای باز می شود که حاوی کدهای اچ تی ام ال وب سایت مورد نظر شما است. هم اکنون شما کاپوت را بالا زده اید و مشغول نگاه کردن به داخل یک صفحه وب هستید.
به نظر حسابی شلوغ و به هم ریخته می آید اما نترسید. قدم به قدم با هم جلو می رویم و مخلفات اضافه را کنار می گذاریم.

اچ تی ام ال ،آناتومی یک صفحه وب

بگذارید از همان بالا شروع کنیم ببینیم چه خبر است.

<!doctype html>

ادامه مطلب را مطالعه نمائید


داک تایپ در ابتدای یک صفحه وب، همانند اعلامیه غرایی است که به برنامه مرورگر می گوید این صفحه با چه نسخه ای از زبان اچ تی ام ال نوشته شده است. این دستور معمولا به صورت مفصل و به شکلی شبیه مورد زیر در ابتدای همه صفحات وب دیده می شود:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>  </html>

تقریبا تمامی صفحات وب بدون استثنا شامل این دو تگ هستند. این کدها همه آنچه را که در صفحه نوشته می شود را در بر می گیرند و به جز داک تایپ، چیزی خارج از آنها نخواهد بود. این دو تگ به مرورگر می گویند که: «این یک صفحه اچ تی ام ال است»
بخش هدر یا سر سایت: <head>  </head>
هنگامی که صفحه وب را درون مرورگر می بینید این قسمت معمولا مخفی است و درون سایت نمایش داده نمی شود. اما اطلاعات لازم درباره صفحه شما را برای مرورگر و موتورهای جستجو مهیا می کند. مهمترین بخش هایی که در هدر قرار دارند، متا تگ ها و تایتل یا عنوان صفحه وب است.
این بخش همچنین به مرورگر می گوید که فایل های CSS و مانند آن را از کجا پیدا کرده و همراه صفحه لود کند. همچنین آدرس اسکریپت هایی که لازم است هنگام باز شدن صفحه اجرا شوند در این قسمت قرار گرفته یا آدرس دهی می شوند.
عنوان صفحه: <title>  </title>
هر عبارتی را که بین دو تگ تایتل تایپ کنید، همان چیزی است که در بالای پنجره مرورگر، نوشته شده و عنوان صفحه شما خواهد بود. بسیاری از افراد هنگام نوشتن صفحه سایت شان از قرار دادن این تگ و عنوان صفحه غفلت می کنند. در موتورهای جستجو هم معمولا همین عنوان انتخابی به عنوان لینک سایت شما نشان داده شده و کاربر روی آن کلیک می کند. بهتر است که گاهی کلمات کلیدی مهم سایت را هم درون عنوان جاسازی کنیم تا در موتورهای جستجو نتیجه بهتری بگیریم. مثلا:
<title> Darsnameh | e-Learning </title>
متا تگ ها (Meta tags)
این تگ ها هم در همان بخش هدر قرار می گیرند. این بخش از سایت، اطلاعاتی را برای موتورهای جستجو فراهم می آورد تا سایت شما به همان شکل که دوست دارید ایندکس و ثبت شود. به عنوان مثال، چه کلمات کلیدی (Keyword) درباره سایت تان انتخاب می کنید، چه توضیحی دوست دارید در لیست نتایج موتور جستجو برای صفحه وب تان به نمایش درآید و اینکه می خواهید صفحه وب شما کش شود یا خیر و اطلاعاتی از این دست. دو تگی که باید حتما در بخش هدر وب سایت آنها را فراموش نکنید، meta keywords و meta deion هستند.
- Meta Keywords: این تگ شامل کلمات کلیدی سایت شما است. معنی آنها این است که موتور جستجو چگونه باید به دنبال سایت شما گشته و آن را نمایش دهد.
- Meta Deion: عبارتست از یک توضیح موجز و کوتاه در حد 200 کاراکتر یا کمتر درباره وب سایت شما. این توضیح معمولا در صفحه نتایج موتور جستجو در زیر لینک قابل کلیک سایت شما در یکی دو خط نوشته می شود، پس بهتر است که همیشه متنی مختصر، اما جذاب و گیرا باشد.
بخش بدنه اصلی سایت: <body>  </body>
این بخش، قسمت اصلی سایت شما است. جایی که محل سکونت آن چیزی است که مردم از سایت شما می بینند. در دروس آشنایی با اچ تی ام ال و تگ های اولیه اچ تی ام ال به این بخش زیاد پرداخته ایم. پس به جز چند مورد کلی وقت مان را صرف معرفی تگ های HTML نمی کنیم و سریع از آن عبور می کنیم.
تگ های سر تیتر: <h1>  </h1> و <h2>  </2> و <h3>  </h3>
تگ های اچ در واقع موقعیت تیتر ها را درون مطلب مشخص می کنند. اچ یک تیتر اصلی مطلب شما است. اچ دو زیر تیتر مطلب شما خواهد  بود و اچ سه تیتر های فرعی هستند که درون زیر تیتر جای می گیرند.
تگ اچ یک در بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو اهمیت ویژه ای دارد. در هر مطلب باید تلاش کنید که کلمات کلیدی متن درون تگ اچ یک قرار بگیرند. اچ دو هم در درجه بعدی اهمیت از نظر بهینه سازی موتورهای جستجو قرار دارد و بهتر است استفاده از آن را فراموش نکنید.
تگ های تعیین فرمت متن
تگ های دیگری که احتمالا به وفور در یک صفحه وب استفاده شوند، کدهایی هستند که شیوه نمایش متن را مشخص می کنند. مثلا تگ <p>  </p> برای مشخص کردن پاراگراف ها به کار می رود و تگ <strong> </strong> برای تاکید بر بخش های مهم متن با بولد کردن آن استفاده می شوند. در خصوص تگ های فرمت بندی متن می توانید دوباره به درس آشنایی اولیه با زبان اچ تی ام ال مراجعه کنید.
علاوه بر این تگ های دیگری را هم ممکن است در یک صفحه وب ببینید. این تگ ها بسته به مورد، برای درج عکس یا لینک، ایجاد لیست های بولت دار و لیست های عددی، یا ایجاد فرم ها استفاده می شوند. همچنین علاوه بر تگ هایی مانند <p> ممکن است طراح از تگ های دیگری هم برای شکل دهی به متون استفاده کرده باشد. برای مثال در سایت درسنامه بیشتر شکل دهی به متن با استفاده از تگ <div> و ارجاع به صفحه استایل شیت (سی اس اس) سایت انجام گرفته است.
در پایین ترین بخش کدها هم که می توانید بسته شدن تگ های اصلی و پایان سایت را ببینید. تگ های <html> یا <body> و عکس ترتیب باز شدن بسته می شوند و معمولا آخرین عبارت هر صفحه وب تگ </html> است.
گشت و گذار میان کدهای یک صفحه وب
برای جلوگیری از تکرار مکررات، زیاد به کدها و تگ های بخش Body نپرداختیم. اما بگذارید کمی در سورس کدهای سایت های مختلف سرک بکشیم و ببینیم در آنجا چه چیزهای جالبی می توانیم پیدا کنیم!
اول از همه سراغ سایت مشهور و پرکاربرد گوگل می رویم. حتما با خود می گویید که یک لوگو، یک کادر جستجو و دو دکمه چقدر کد نیاز دارد که تازه بخواهیم درون آن سرک هم بکشیم! خب، دکمه View Source را بزنید تا ببینیم چه خبر است.
نکته: برای دیدن سورس صفحه در نسخه های جدید فایرفاکس به دنبال چیزی در منوی View نباشید، بلکه بر روی صفحه وب راست کلیک کرده و گزینه View Source را انتخاب کنید.

گشت و گذار میان کدهای یک صفحه وب

اوه اوه، اینجا چه خبر است! این همه کد؟ بگذارید آن را کمی مرتب کنیم ببینیم چه هستند.

گشت و گذار میان کدهای یک صفحه وب
حالا خیلی بهتر شد. چه جالب، داک تایپ را همانگونه که گفته ایم، خلاصه به کار برده. بعد تگ html، سپس تگ head و بعد هم meta و title را می بینیم. در ادامه یک اسکریپت بلند بالا که وظیفه اش راحت ساختن جستجو برای ما است. مثلا اینکه 10 پیشنهاد بیشتر جستجو شده را درباره عبارت مورد نظر ما، نشان دهد یا اینکه بدون زدن Search جستجو را شروع کند.
حال برویم سراغ Body

گشت و گذار میان کدهای یک صفحه وب
همانگونه که می بینید در تگ بادی، رنگ زمینه، رنگ متن، رنگ لینک ها و… را مشخص کرده است. در اولین بخش صفحه لوگوی گوگل در میان تگ h1 قرار گرفته است. بعد از آن کدهای منوی مشکی بالای صفحه گوگل را با تگ li می بینیم. سپس نوبت به کادر و دکمه های جستجو و در نهایت منوی کم رنگ پایین صفحه می رسد. البته در این میان هم دوباره سر و کله چند اسکریپت گنده پیدا می شود.

گشت و گذار میان کدهای یک صفحه وب
در بسیاری از سایت ها ممکن است اسکریپت هایی را در میان Body یا Head ببینید که مشترک هستند. کارآیی آنها چیست؟ تعدادی از این اسکریپت ها متعلق به سیستم های آمارگیری و شمارش بازدیدکنندگان سایت هستند، که معروف ترین آنها گوگل آنالیتیکز (Google Analytics) است (برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به دوره «مبانی گوگل آنالیتیکز» مراجعه کنید). در این اسکرین شات پر و پیمان، همانطور که مشاهده می کنید، هم اسکریپت گوگل آنالیتیکز قرار دارد، هم لینک سایت متر (که یکی از ساده ترین سیستم های آمارگیری وب سایت است) به چشم می خورد و هم پایین تر از آن می توانید کد اسکریپت جمع و جور پلاس وان گوگل را ببینید.
Firebug، کاراگاه پرکار فایرفاکس
حتما شما هم ترغیب شده اید که کمی در میان سایت های مختلف سرک کشیده و کشفیات جدید داشته باشید، اما دیدن سورس صفحه و بالا و پایین رفتن درون آن کمی سخت است. آیا راه بهتری هم برای دیدن کدهای سایت وجود دارد؟ یا اینکه می شود فقط به کدهای بخش خاصی از یک سایت نگاه بیاندازیم و آنچه را دوست داریم یاد بگیریم؟
راه حل، استفاده از افزونه بسیار جذاب و کاربردی Firebug در مرورگر فایرفاکس است. با این کار تنها با یک کلیک به کدهای هر بخش از سایت دسترسی خواهید داشت.
برای نصب این افزونه در فایرفاکس به این آدرس رفته و بر روی دکمه Download Now کلیک کنید:. پس از دقایقی در پنجره باز شده، دکمه Install Now را زده و افزونه را نصب کنید. آنگاه با زدن دکمه Restart فایرفاکس تان را ریست کنید.
حالا وقت آن است که به جان سایت مورد علاقه تان بیافتید. با راست کلیک بر روی هر بخش سایت و انتخاب گزینه Inspect Element کدهای اچ تی ام ال مربوط به آن قسمت را در پنجره کوچکی پایین صفحه مرورگرتان خواهید دید.
فراموش نکنید که هدف این نیست که شما برنامه نویس وب بشوید! هدف این است که مبانی اچ تی ام ال و فناوری های اصلی به کار رفته در اینترنت را بیاموزید. بنابراین از تجربه کردن واهمه نداشته باشید و در صفحات مختلف سرک بکشید. اطمینان داشته باشید که چیزهای جالبی کشف می کنید.


پیام رسان

+ "یگذارید کودک بمانم"+ @};-+ اسلحه نیمه سنگین جهت مبارزه با اشغالگران فلسطین در نوار غزه+ :D+ :-o+ B-)+ :D+ بدون شرح+ تامل در جهان آفرینش@};-+ تامل در جهان آفرینشمشخصات مدیر وبلاگ
 
*مهران ارغوان*[789]
 

مطالب کامپیوتری دارم. از همه وبلاگ ها هم دیدبانی میکنم.در میهن بلاگ هم با همین اسم یک وبلاگ دارم


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
امنیت ایمیل - نکات کلی, مهران ارغوان ، عکاسی؛ فیلترها ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 شنبه 19شهریورماه90 ، یوزرنیم و پسورد تریال طلایی ورژن5 آنتی ویروس نود32 (لایسنس 1ماهه ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 ؛روزشنبه1390/7/23؛Username Passw ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه 1390/7/30،nod 32،آبدیت ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32؛چهارشنبه 1390/7/27مهرماه؛nod32 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 پنج شنبه 16 خرداد 1392 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 19 اسفند ماه 1391 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 4 آبان 1392،نود 32 جد ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32پنج شنبه 4 اسفند ماه--23فور ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32سه شنبه 22فروردین 9 اوریل 2 ، یوزرنیم و پسوردنود32 ورژن4و 5 پنچ شنبه 7 مهر ماه1390 1390/7/7 ، یوزرو پسورد تریال آنتی ویروس نود32چهارشنبه12دی ماه--18ژانویه2012 ، یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینال) ؛نود ، یوزرو پسورد تریال طلایی ورژن(5) آنتی ویروس نود32 روزجمعه (18 آذر ، یک مرور سریع و ریزه کاری های پشتیبان گیری؛بکاب؛انواع بکاب ، کپی رایت و ذکر منبع در وبلاگ نویسی ، کدام باهوشترند، زنان یا مردان ؟ ، کلیات گوگل آنالیتیکز، گوگل آنالیتیکز چیست،گوگل؛طریق کار با گوگل ، قالب وبلاگ چیست ، مدیریت ایمیل ها روی دسکتاپ - تاندربرد ، مدیریت کارها با استفاده از جیمیل،جیمیل،مدیریت جیمیل،آموزش جیمیل ، مقدمه و آشنایی با نرم افزار ورد (Word) ، مهران ارغوان ، مکاتبات ایمیلی به صورت رمزنگاری شده ، نحوه کار سنسورهای تصویری ، نرم افزار Word ، کار با جدول ها،قسمت اول ، نرم افزار Word، کار با صفحات و شیوه های نمایش یک سند ، نرم‌افزار Word، زیباسازی متن- بخش دوم ، نقش و کیفیت نور در عکاسی،کنترل نورى که داخل دوربین مى شود،تعیین ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش اول ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش دوم ، نود 32 ، نود 32 ، نود32 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ، روزشنبه 1390/8/7 (7آبان)،آبدیت جد ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ،دوشنبه1390/8/30(30آبان) ،آبدیت جدی ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز سه شنبه 1390/8/3 (3 آبان،nod32، ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزچهار شنبه (18آبان)؛نود32،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزسه شنبه 1390/8/10 (10آبان)،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روز چهارشنبه 1390/8/11؛نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روزچهار شنبه 1390/8/25 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)چهارشنبه آذرماه (30)" ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32، روز شنبه 1390/8/28،آبدیت جدید نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32؛ ورژن (5) روزپنچ شنبه (19آبان)؛آبدی ، یوزرنیم ، پسورد،آنتی ویروس نود32 ، روز سه شنبه1390/7/19مهرماه ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 پنچ شنبه 17شهریورماه90 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 چهارشنبه 30شهریورماه90 1390/6/30 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 سه شنبه 5مهرماه90 ، امنیت در پشتیبان گیری؛امنیت بکاب؛بکاب؛پشتیبان گیری ، امنیت در کامپیوترهای عمومی و سفر ، امنیت مرورگرهای اینترنتی ، انتخاب موضوع عکس و چگونگى بیان آن ، ایجاد یک سند Excel ، اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت(قسمت اول) ، اینترنت؛ انتخاب رمز عبور مناسب و سوالات امنیتی ، بازیابی رمز عبور جیمیل،آموزش بازیابی رمزعبورجی میل،ایمیل،جیمیل ، بهینه سازی وبلاگ برای موتورهای جستجو ، پشتیبان گیری از زندگی آنلاین، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های ، پشتیبان گیری در سیستم عامل مک او اس اکس،بکاب،بکاب سیستم عامل ، پشتیبان گیری در سیستم عامل ویندوز،بکاب ویندوز،بکاب گرفتن از سیست ، پشتیبان گیری کلود (بک آپ آنلاین)،بکاپ؛بکاب کلود ، پشتیبان گیری؛ سایت ها و وبلاگ های اختصاصی؛بکاب از وبلاگهاوسایت ه ، تجزیه و تحلیل وب ، چرا گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز،گوگل ، تصویر، صوت و ویدیو در وبلاگ ، تهیه نسخه پشتیبان ،ایمیل ها ، جیمیل،آموزش جی میل، ، جدید ترین یوزرنیم و پسورد نود 32؛ یوزر و پسورد 15 شهریور1390 ، جستجوی پیشرفته در جیمیل، مهران ارعوان ، چرخی در آزمایشگاه جیمیل،نکات بسیار کاربردی جی میل،جیمیل،ایمیل ، چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه ، چگونه آرشیو و اطلاعات تماس دیگر ایمیل ها را به جیمیل منتقل کنیم؟ ، دوربین عکاسی ،لنز- بخش اول ، دوربین عکاسی ،نورسنجی- بخش اول ، دوربین های دیجیتال-اجزای دوربین دیجیتال 1- سنسورها ، دوره آموزشی آشنایی با اچ‌تی‌ام‌ال و فناوری‌های اینترنت برای روزن ، راهنمای مبارزه با اسپم در جی میل ، رایانه ، نرم افزارهای ضد جاسوس افزار و تبلیغ افزار ، رایانه ؛ دیوار آتش و لزوم استفاده از آن ، رایانه، نگهداری و پاک کردن اطلاعات با امنیت بالا ، زبانه Home ، زبانه Insert ، زبانه Page Layout ، سنسورهای دیجیتال ، سه نکته طلایی گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز؛ گوگل،وبلاگ ، عکسی، کمپوزیسیون یا همچینى اجزاى عکس،عکس،موضوع عکاسان ، عکاسی ،اصول و تعاریف کلى ، عکاسی ،صفحه حساس- بخش دوم ، عکاسی ،عمق در عکس ، عکاسی، آشنائى با عکاسى دیجیتال ، عکاسی، لنز- بخش سوم ، عکاسی، نورسنجی- بخش دوم ، عکاسی، واضح سازی (Focus) ، عکاسی،امکانات و تنظیم دوربین دیجیتال ، عکاسی،انتخاب دوربین دیجیتال ، عکاسی،وضوح در عکس،فکوس ، عکاسی؛ فلش (Flash) ، ' عکاسی، لنز- بخش دوم 'انواع لنزهای دوربین عکاسی ، "‏HTML برای همه- بخش اول- اصول ساخت یک صفحه ساده وب؛اچ تی ام ال" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟,صفحه حساس- بخش ا ، "اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت ( قسمت دوم) " ، "پشتیبان گیری از تلفن همراه،بکاب از موبایل،بکاب،موبایل،تلفن همرا ، "پشتیبان گیری از زندگی آنلاین- بخش اول: وبلاگ ها"؛پشتیبانی گیری ، "رایانه واصول اولیه پشتیبان گیری از اطلاعات آن",بکاب از رایانه؛ب ، "روش های پشتیبان گیری از اطلاعات رایانه"،بکاب ار اطلاعات رایانه ، "گوگل آنالیتیکز، بازدیدها (Visitors)- بخش اول"آشنایی با گوگل آنا ، "گوگل آنالیتیکز،بخش Intelligence "،خدمات گوگل؛ ، "گوگل آنالیتیکز،محتوا (Content)"؛گوگل،آموزش گوگل آنالیتیکز،محتوا ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)- بخش دوم"؛گوگل آنالیتیکز؛گوگ ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)، بخش سوم،گوگل ، "گوگل آنالیتیکز؛منابع ترافیک (Traffic Sources)"،گوگل آنالیتیکز؛ح ، "مرورگر چیست و چه کار می کند؟،انواع مرورگر" ، "نرم افرار Word،زیباسازی متن- بخش اول" ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 چهارشنبه 5 بهمن ماه--25 ژانویه ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه (21آبان) "؛آبدیت نود 32،ن ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 شنبه 24دی ماه--14 ژانویه " ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)شنبه1390/9/26 آذرماه (26) ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 یکشنبه 1390/11/16بهمن ماه--05 فوری ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32روز یکشنبه (22آبان)"،آبدیت نود32، ، "یوزرنیم و پسورد ،تریال طلایی ، آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینا ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32 چهارشنبه14دی ماه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه2 بهمن ماه--22ژانویه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه9بهمن ماه--29ژانویه" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ؛(لایسنس ارجینال) ؛nod ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز پنچشنبه 8دی ماه)" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز شنبه(03دی ماه)" ، \‏HTML برای همه - بخش دوم- شناخت تگ های ضروری ،اچ تی ام ال ، \عکاسی ؛نورسنجی- بخش سوم\عکاسی،نور و نورسنجی ، \نرم افزار Word ، کار با جدول ها، قسمت دوم\ ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه' ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه" ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 29 فروردین 17 آوریل2 ، آپدیت و یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32، \UsernameوPassword nod3 ، آشنایی با مهمترین تهدیدهای امنیتی در رایانه ، 'آموزش بستن سی دی رام کامپیوتر (سخت افزار) ' ، آموزش بستن و جا انداختن CPU کامپیوتر (سخت افزار) ، آموزش مایکروسافت آفیس-اکسل ، آموزش وبلاگ نویسی بطور خیلی ساده تا حرفه ای( درس دوم) ، آنتی ویروس ها و انتخاب آنها در رایانه، نود 32، انواع آنتی ویروس ، ابزارهای جانبی وبلاگ نویسی ، ابعاد سنسورها ، اجزای دوربین دیجیتال 2- کارکرد و نظافت سنسورها ، اچ تی ام ال ،آناتومی یک صفحه وب ، اچ تی ام ال ،نگاهی دقیق تر به نوار آدرس مرورگرها ، اچ تی ام ال چیست؟ داستان HTML ,داستان اچ تی ام ال, ، اچ تی ام ال, آشنایی با نرم افزارهای اینترنتی و برنامه های مدیریت ، اچ تی ام ال, جایگزین کننده های متن و برنامه های مدیریت کلیپ بورد ، اچ تی ام ال، کار با ادیتورهای متنی- WYSIWYG,نکات ضروری در آماده ، اچ تی ام ال؛ اف تی پی چیست و به چه کاری می آید؟ ، اچ تی ام ال؛ سی اس اس از کجا آمد و به چه دردی می خورد؟ ، اچ تی ام ال؛آشنایی با جاوا اسکریپت و آژاکس ، استفاده از جیمیل به صورت آفلاین ، اصول مدیریت ایمیل - بخش دوم؛ایمیل؛جیمیل؛مدیریت جیمیل ، اصول مدیریت ایمیل؛آموزش ایمیل؛آموزش جی میل،مدیریت ایمیل؛جیمیل ، افزایش سرعت اینترنت ، امضای جیمیل , چگونگی ساخت امضای جیمیل ،
لوگوی دوستان
 
دوستان
 
عاشق آسمونی بچه مرشد! عکس و مطلب جالب و خنده دار کلبه درویشی ###@جزین@### هم نفس سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید نغمه ی عاشقی ****شهرستان بجنورد**** مـ یـ ـرابـ عـ ـطـ ـش تنهایی......!!!!!! تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر پروانگی ققنوس... منادی معرفت هر چی بخوای بادصبا وب سایت روستای چشام (Chesham.ir) رازهای موفقیت زندگی سیاسی عشق مهنس فخری ترانه ی زندگیم (Loyal) یادداشت های من بانوی اسمانی عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر) بزرگترین سایت خنده بازار مردود گروه اینترنتی جرقه داتکو شاه تور دانلود سوالات کارشناسی ارشد *(: دنـیــــای مـــــــن :) * اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما... سید خراسانی همسایه خورشید ستاره خاموش باشگاه پرواز  از همه جا از همه رنگ مهندسی متالورژِی ستاره بر و بچه های ارزشی بهار صداقت** حفاظ مسعود رضانژاد فهادانـ بیاببین چیه ؟ میلاد کی مرام تَرَنّم عفاف عکس و عکس دیدبان گیم دیدبان اینترنتی عشقی عکس میخوای کلیک کن *مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)* دختروپسری ازنسل امروز جیگر نامه عشق ..::منتظر بیداری::.. جیگر طلا پرستو..... جوک و خنده یه دختر تنها قلب خـــــــــــــــــــــــــــاکی دهکده ی اطلاعات توهمات یه دیوونه کشکول طراحی و ساخت بنر Romance رویای زیبا ... (سرزمین دوستی)Kingdom Of Friendship ریحانه لپ لپ سایه سحر سکوت فقط خدا زندگی زیباست پس بخند ما لایق بهترینیم داستان های زیبا +مطالب عاشقانه سرزمین دانلود ام تی دانلود- دانلود رایگان تقویت حافظه و تمرکز حواس فقط خواننده ها وبازیگران ایرانی نقشه راه عرشیان سکـوتـــ شبـانـه"

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ