سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز

90/9/30
9:34 ص

html

آشنایی با جاوا اسکریپت و آژاکس


1- جاوا اسکریپت Java
شاید در این دوره شما نیازی به درگیر شدن جاوا اسکریپت و نحوه استفاده از آن نداشته باشید. برای همین به ذکر پاره ای کلیات در مورد این زبان کارآمد وب می پردازیم تا اگر روزی خواستید از برخی فرم ها و برنامه های آماده آن استفاده کنید، دچار سردرگمی نشوید.
جاوا اسکریپت در حقیقت یک زبان اسکریپت نویسی است و با این هدف طراحی شده که امکان دسترسی به کامپاننت های پیش ساخته را برای کاربران عادی و نیمه حرفه ای فراهم آورد. در خصوص جاوا اسکریپت، کامپاننت های پیش ساخته بلوک هایی برای زیباسازی و سر و شکل دادن به صفحات وب هستند. کاربردهای فراوانی همچون فرم های اچ تی ام ال بهینه شده، تنظیم جزئیات مرورگر، پلاگین های مرورگر و… را می توان برای این بلوک های پیش ساخته متصور بود.
نکته: توجه داشته باشید که زبان جاوا اسکریپت به کلی متفاوت از زبان جاوا بوده و تفاوت ماهوی با آن دارد. بنابراین هیچ وقت از کلمه «جاوا» به جای «جاوا اسکریپت» استفاده نکنید. این دو ارتباطی با همدیگر ندارند!
برخی کاربردهای جاوا اسکریپت
شناسایی مرورگر: با استفاده از جاوا اسکریپت می توانید نوع مرورگر بیننده سایت تان را تشخیص دهید. سپس صفحات ویژه ای که برای آن مرورگر طراحی شده اند را برای وی به نمایش بگذارید.
کوکی ها: هنگامی که کاربر به سایت شما مراجعه می کند، می توانید اطلاعات مورد نیاز را بر روی کامپیوتر وی ذخیره کنید تا در مراجعات بعدی وی به سایت، از آنها استفاده کنید.
کنترل مرورگر ها: می توانید باز شدن پنجره های جدید مرورگر و اینکه دارای چه اجزایی را باشد، کنترل کنید.
تایید اعتبار فرم ها: برای کاهش ترافیک سایت و راحتی بیشتر کاربران، می توانید صحت اطلاعات ورودی در هر کادر را قبل از ارسال آنها به سرور و پاسخ گویی آن، در مرورگر و روی کامپیوتر کاربر بسنجید. مثلا وقتی در کادری ایمیل وارد می شود، قبل از اینکه به سرور ارسال شود، کنترل می شود که شکل صحیح ایمیل و علامت @ را داشته باشد تا سرور به آن ایراد نگیرد.
واکنش نشان دادن به اتفاقات: می توانید جاوا اسکریپت را  به گونه ای تنظیم کنید که نسبت به اتفاقاتی که در صفحه وب اتفاق می افتد واکنش نشان دهد. مثلا هنگامی که صفحه کامل لود می شود یا بر روی لینک یا بخش خاصی از صفحه کلیک می شود، پنجره یا پیام خاصی را نشان دهد یا هر کار دیگری انجام دهد.
نکته: همانطور که احتمالا در برخی وبلاگ ها و سایت ها دیده اید، برخی از کدهای جاوا اسکریپت برای افکت های ویژه ای مانند ستاره در کنار موس، ساعت در کنار موس یا تغییر شکل موس استفاده می شود. برخی هم با استفاده از این کدها، پنجره های خودکار با پیام های خاص مانند سلام و خداحافظی را فعال می کنند. توجه داشته باشید که بهتر است از این موارد استفاده نکنید چرا که باعث دردسر و کلافگی کاربران و نهایتا ترک وب سایت یا وبلاگ شما خواهد شد.
شیوه شناخت کدهای جاوا اسکریپت در صفحات وب
برای کدنویسی جاوا اسکریپت درون فایل های اچ تی ام ال، همانند دیگر دستورات، از تگ 
استفاده می شود. با شناخت کد ویژه جاوا اسکریپت، می توانید آن را در هر صفحه ای تشخیص دهید.
تگ کدنویسی جاوا اسکریپت در اچ تی ام ال، است. تمامی کدهای جاوا اسکریپتی که قرار است در صفحه استفاده شوند را میان دو تگ باز و بسته اسکریپت می گذارند. ضمنا اغلب اوقات یک کد جاوا اسکریپت به صورت دو تکه مورد استفاده قرار می گیرد که درون فایل HTML، بخشی از آن در هد و بخشی در بادی گذارده می شود.
برای مثال ممکن است چیزهایی مانند این در بخش head ببینید:

< type="text/java" src="http://www.darsnameh.com/js/js_pUi7SMDemA4A2k3_hlAWRM.js"></>
و کدهایی شبیه این را هم احتمالا درون body صفحه اچ تی ام ال مورد نظر خواهید یافت:

< type="text/java">
 (function() { po.src = "https://apis.google.com/js/plusone.js";
               var s = document.getElementsByTagName("")[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s);
                  })();
</>

 

2-  آژاکس  AJAX


هنگامی که با یک صفحه اچ تی ام ال خالی و یا مخلوطی از اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت کار می کنید، برای هرگونه تبادل اطلاعات میان سایت و سرور آن، صفحه باید یک بار دیگر به صورت کامل بارگذاری (لود) شود. اما داستان آژاکس، به روز کردن بخش هایی از اطلاعات صفحه با سرور، بدون بارگذاری مجدد صفحه است. با این کار علاوه بر بالا رفتن سرعت کار در سایت و کاربر پسندتر بودن آن، ترافیک سرور را بسیار پایین آورده و پایداری و کارایی آن را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.
کلمه AJAX مخفف عبارت Asynchronous Java and XML یا جاوا اسکریپت و ایکس ام ال غیر همزمان است. یعنی اینکه کدهای موجود در صفحه به صورت جداگانه با سرور در ارتباط هستند و اطلاعات شان را با بانک اطلاعاتی سایت همسان سازی می کنند. با این کار همیشه صفحات وب سریع و پویایی در اختیار خواهید داشت.
در صفحات وب کلاسیک، داستان اینگونه بود که برای تبادل اطلاعات هر بخش صفحه، باید تمام آن برای سرور ارسال می شد، سرور اطلاعات را با پایگاه داده کنترل می کرد و پاسخ را در یک صفحه کاملا جدید برای کامپیوتر کاربر ارسال می کرد.
از جمله برنامه های تحت وب و سایت های مشهوری که از آژاکس استفاده می کنند، می توان به گوگل مپ، جیمیل، یوتیوب یا فیس بوک اشاره کرد. اگر عضو فیس بوک باشید، احتمالا دیده اید که صفحه پیام ها و یا نظرات، بدون بارگذاری دوباره کل صفحه باز می شود و پس از نوشتن نظرتان، تنها همان بخش نظرات دوباره لود شده و نظر شما نشان داده می شود. یا در صفحه جیمیل، بدون اینکه صفحه به صورت کامل از ابتدا بارگذاری شود، ایمیل های جدید در لیست اینباکس شما ظاهر می شوند.
مورد بسیار ملموس تر استفاده از آژاکس، که اتفاقا باعث ترویج و شیوع استفاده از آن در صفحات وب شد، پیشنهادات بخش جستجوی گوگل است. اگر دقت کرده باشید، وقتی عبارتی را در باکس جستجوی گوگل می نویسید، منویی باز شده و پیشنهادات گوگل در خصوص پرکاربردترین ترکیبات آن عبارت را در اختیارتان می گذارد. خب، چگونه گوگل می تواند با سرور ارتباط برقرار کرده و سریعا پرکاربردترین عبارات مشابه را دریافت کرده و به شما نشان دهد؟ بدون اینکه شما کوچکترین تغییری در صفحه ای که مشاهده می کنید احساس کنید.
تنها نکته ای باقی می ماند این است که کدهای آژاکس هم درون صفحه، تقریبا شبیه کدهای جاوا اسکریپت نوشته می شوند و در همان تگ قرار می گیرند.
خوب شما در این درس با دو فناوری مهم و بسیار پرکاربرد در اینترنت آشنا شدید. قرار نیست کد جاوا اسکریپت و آژاکس بنویسید اما حداقل حالا می دانید که آنها چیستند و به چه کاری می آیند. این دو فناوری به طور بسیار گسترده ای در تمام وب استفاده می شوند و شما آنها را همه جا می بینید. جاوا اسکریپت و آژاکس یکی از اجزای مهم پویا شدن وب به حساب می آیند.


90/9/23
8:24 ص

اچ تی ام ال

‏HTML برای همه - بخش دوم- شناخت تگ های ضروری

در درس گذشته با اصول ساختاری یک فایل HTML آشنا شدیم و در پروژه آزمایشی مان یک  صفحه وب ایجاد کردیم. اما محتوای صفحه خیلی به هم ریخته و شلوغ و ناخوانا بود. خب حالا نوبت آن است که کمی به ظاهر و نوع نمایش محتوای این صفحه برسیم. شاید کمی باید چارچوب قرارگیری آن را هم اصلاح کنیم.معرفی می کنم… عنصر اچ تی ام ال. بگذارید قبل از آنکه از عناصر اچ تی ام ال یا همان تگ ها در متن مان استفاده کنیم، ابتدا با ساختار کلی آنها آشنا شویم.

عناصر یا Elements در هر متن اچ تی ام ال با تگ ها مشخص می شوند. هر تگ معمولا حاوی نام یا خلاصه نام عنصر مورد نظر است که در میان دو علامت کوچکتر و بزرگتر قرار گرفته است. مرورگر همیشه می داند که آنچه میان این دو علامت <> قرار دارد یک کد اچ تی ام ال است که باید ترجمه شود و مانند متن عادی آن را به کاربر نشان نمی دهد.  عناصر معمولا شامل دو تگ آغاز و پایان هستند که تگ آغاز حاوی نام یا علامت اختصاری عنصر است و تگ پایان هم تکرار همان عبارت با علامت اسلش / است.

نکته: توجه داشته باشید که هیچ گاه اشتباها به جای اسلش / از علامت بک اسلش \ استفاده نکنید.

تگ های حاوی عنصر همیشه در دو طرف متن برای شکل دهی و طراحی آن به کار می روند. البته برخی از تگ ها هم (مانند تگ img) خالی هستند و چیزی درونشان نوشته نمی شود یا اینکه به بخش پایانی نیازی ندارند. 

حالا نوبت به شیوه چینش و استفاده از تگ ها و کدهای اچ تی ام ال می رسد. به این موضوع در درس «آناتومی یک صفحه وب» بیشتر خواهیم پرداخت. اما دانستن اصول اولیه آن خالی از فایده نیست. همیشه شروع هر صفحه اچ تی ام ال با تگ <html> است. بعد از آن تگ <head> باز شده که می تواند شامل بخش های زیادی از جمله عنوان صفحه یا <title> باشد. در قسمت هد بیشتر اطلاعات لازم درباره استانداردها و زبان صفحه یا فایل های کمکی لازم برای نمایش وب سایت و همچنین شیوه معرفی آن به موتورهای جستجو قرار می گیرند.

بعد از بسته شدن بخش هد با تگ </head> نوبت به بدنه اصلی صفحه وب با تگ <body> می رسد که حاوی محتوای اصلی صفحه وب ما است. آنگاه در پایان، تگ بدنه و اچ تی ام ال را به ترتیب با </body> و </html> می بندیم.

خب، حالا آماده شکل دهی به صفحه وب تان هستید؟ بگذارید ابتدا با کدهای زیر سرو سامانی به صفحه پروژه جاری مان بدهیم و بعد از آن به سراغ معرفی تگ های پر کاربرد زبان اچ تی ام ال می رویم.

ادامه بحث را در ادامه  مطلب مطالعه کنید

ادامه مطلب...

90/9/22
1:5 ع

 

بکاب

چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه

همه ما با این مشکل روبرو شده ایم که ناگهان کامپیوتر فایل یا پوشه هایی را به دلیل مشکلات سخت افزاری یا بدافزارها از دست می دهد. برخی مواقع هم اشتباهات جبران ناپذیر خود و اطرافیان مان باعث می شود که فایل ها از روی سیستم پاک شده و به دیار باقی بشتابند! اگر فایل های پاک شده چیزی مانند کدها یا عکس و فیلم آماده تحویل به مشتری، یا کل پروژه پایان نامه تحصیلی باشد، که دیگر باید خیلی آدم خوش بنیه ای باشید تا کارتان به اورژانس نکشد.

اما در بدترین حالت ها هم باز جای امیدی باقی است. ممکن است فایل های شما هنوز جایی روی هارد دیسک تان زنده بوده و فقط راه خود را گم کرده باشند. تنها کاری که باید بکنید، یادگیری شیوه یافتن آنها در باتلاق هارد دیسک سیستم است. شاید با استفاده از ابزار و شیوه درست، یافتن فایل های پاک شده تنها به سادگی چند گام کوتاه باشد. اما باید شانس خوبی هم داشته باشید. پس در آخرین درس این دوره به سراغ روش هایی می رویم که می توان با آنها فایل های پاک شده را بازیابی کرد هر چند این یک شیوه تضمین شده نیست اما همیشه این امکان وجود دارد که شانس بازیابی داشته باشید. ضمنا با دانستن این روش ها می توانید به دوست تان هم که اطلاعاتش را از دست داده کمک کنید.

برای مطالعه روشهای بازیابی اطلاعات ؛ ادمه مطلب را کلیک کنید

ادامه مطلب...

90/9/21
9:13 ص

‏HTML برای همه- بخش اول- اصول ساخت یک صفحه ساده وب

بعد از آشنایی با تاریخچه اینترنت و شناخت اچ تی ام ال، بهتر است کمی کاربردی تر و عملی با این زبان کدنویسی آشنا شویم. اگر تا به حال با HTML کار نکرده باشید، احتمالا دیدار اول تان با کدهای یک صفحه تا حدی گیج کننده و نامأنوس باشد. انگار که دارید به متنی با یک زبان بیگانه نگاه می کند. اما جالب است بدانید که تنها با شناخت تعداد معدودی از دستورات (تگ ها) اچ تی ام ال، می توانید به راحتی زبان یک صفحه اچ تی ام ال را دانسته و منظورتان را هم به آن بفهمانید.

ادامه مطلب...

90/9/19
9:3 ص

بکاب

امنیت در پشتیبان گیری

در این درس به مهمترین نکات امنیتی می پردازیم که در مراحل تهیه،نگهداری و حذف نسخه پشتیبان باید به آن توجه کرد.

ادامه مطلب...

90/9/19
8:40 ص

html

اچ تی ام ال چیست؟ داستان HTML


اگر بخواهیم داستان طولانی این زبان کدنویسی را به طور اختصار بازگو کنیم، HTML در سال 1990 توسط دانشمند آزمایشگاه فیزیک هسته ای اروپا، آقای تیم برنرز لی ابداع شد. هدف از ابداع اچ تی ام ال آن بود که دستیابی دانشمندان دانشگاه های مختلف به متون تحقیقاتی را آسان تر کند. زیرا هر دانشگاه از برنامه ویرایشگر متن خاصی و شیوه مرتب سازی ویژه ای بهره می برد که استفاده از اسناد تحقیقاتی را در دانشگاه دیگر مشکل می کرد. اما این پروژه به موفقیتی بسیار بیشتر از تصور تیم برنرز لی (پدر وب) دست پیدا کرد. با ابداع HTML وی پایه های وب را به شکلی که امروزه آن را می شناسیم، بنا نهاد.

ادامه مطلب...

90/9/13
9:1 ص

مرورگر

مرورگر چیست و چه کار می کند؟

در درس قبل به تاریخچه مختصری از داستان اینترنت پرداختیم و به آنجا رسیدیم که پس از ابداع و تصویب استانداردهای اینترنت، تولید برنامه های مختلفی برای هر بخش آغاز گشت. در این درس به یکی از این برنامه ها به نام مرورگر یا Brower می پردازیم که برای استفاده از استاندارد HTTP و باز کردن صفحات وب ابداع شد.

ویکی پدیا در تعریف مرورگر یا مرورگر وب می گوید: «Web Browser یا مرورگر وب برنامه نرم افزاری است که دیتا را از منابع اطلاعاتی وب جهان شمول دریافت کرده، به نمایش می گذارد و یا باز پس می فرستد. این منابع اطلاعاتی می توانند صفحات اچ تی  ام ال و وب پیج، عکس، ویدیو و انواع دیگری از محتوا باشند.»

به زبان ساده تر می توانیم بگویم که مرورگر وب یک برنامه یا نرم افزار است که دریافت و مشاهده اسناد و دیگر منابع محتوا از اینترنت را برای کاربران به شکل ساده ای امکان پذیر می سازد.

تاریخچه مرورگرهای وب به اواخر دهه 1980 برمی گردد. زمانی که تکنولوژی های مختلف تبدیل به مبنایی برای تولد اولین مرورگر توسط تیم برنرز لی در سال 1991 شدند. بعد از آن در سال 1993 نوبت به NCSA Mosaic رسید که یکی از اولین مرورگرهای وب گرافیکی بود. بعد از آن مارک آندرسن رهبر تیم Mosaic در NCSA شرکت خودش را برای تولید یکی از مرورگرهای موفق تاسیس کرد. وی Netscape Navigator را در سال 1994 به بازار عرضه کرد. بعد از مدت کوتاهی نت اسکیپ به محبوب ترین مرورگر میان کاربران اینترنت تبدیل شده و بیش از 90 درصد بازار را در دست گرفت.

حال سال 1995 و تاریخ شروع جنگ مرورگرها در دنیای وب است. مایکروسافت اولین نسخه مرورگر Internet Explorer را رونمایی کرد. به دلایلی همچون همراهی اجباری با ویندوز، اینترنت اکسپلورر یکه تاز دنیای مرور اینترنت شده و در سال 2002 نزدیک به 95 درصد سهم بازار را در اختیار داشت. به گونه ای که بسیاری از کاربران نماد این مرورگر را به عنوان اینترنت می شناسند و در واقع به جای دانستن تعریف مرورگر به اشتباه فکر می کنند که این نماد یعنی اینترنت!

انواع مرورگرها در ادامه مطلب

ادامه مطلب...

90/9/10
10:58 ص

بکاب

یک مرور سریع و ریزه کاری های پشتیبان گیری
پس از بحث درباره اهمیت و شیوه های مختلف پشتیبان گیری و به قول معروف یادگیری فن پشتیبان گیری، بد نیست کمی هم به نکات مهم و ریزه کاری های این کار بپردازیم، یا به عبارتی فوت آن را هم بیاموزیم. در این درس به برخی نکات مهمی می پردازیم که شاید بدیهی یا ساده باشند و به بسیاری از آنها در طول دوره پرداخته ایم اما چون اهمیت زیادی دارند، یک مرور مجدد ارزشش را دارد و بهینه سازی کار خالی از فایده نیست.
1- همیشه از فایل های پشتیبان، چندین نسخه کپی داشته باشید.

ادامه مطلب...

پیام رسان

+ "یگذارید کودک بمانم"+ @};-+ اسلحه نیمه سنگین جهت مبارزه با اشغالگران فلسطین در نوار غزه+ :D+ :-o+ B-)+ :D+ بدون شرح+ تامل در جهان آفرینش@};-+ تامل در جهان آفرینشمشخصات مدیر وبلاگ
 
*مهران ارغوان*[789]
 

مطالب کامپیوتری دارم. از همه وبلاگ ها هم دیدبانی میکنم.در میهن بلاگ هم با همین اسم یک وبلاگ دارم


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
امنیت ایمیل - نکات کلی, مهران ارغوان ، عکاسی؛ فیلترها ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 شنبه 19شهریورماه90 ، یوزرنیم و پسورد تریال طلایی ورژن5 آنتی ویروس نود32 (لایسنس 1ماهه ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 ؛روزشنبه1390/7/23؛Username Passw ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه 1390/7/30،nod 32،آبدیت ، یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32؛چهارشنبه 1390/7/27مهرماه؛nod32 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 پنج شنبه 16 خرداد 1392 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 19 اسفند ماه 1391 ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 4 آبان 1392،نود 32 جد ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32پنج شنبه 4 اسفند ماه--23فور ، یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32سه شنبه 22فروردین 9 اوریل 2 ، یوزرنیم و پسوردنود32 ورژن4و 5 پنچ شنبه 7 مهر ماه1390 1390/7/7 ، یوزرو پسورد تریال آنتی ویروس نود32چهارشنبه12دی ماه--18ژانویه2012 ، یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینال) ؛نود ، یوزرو پسورد تریال طلایی ورژن(5) آنتی ویروس نود32 روزجمعه (18 آذر ، یک مرور سریع و ریزه کاری های پشتیبان گیری؛بکاب؛انواع بکاب ، کپی رایت و ذکر منبع در وبلاگ نویسی ، کدام باهوشترند، زنان یا مردان ؟ ، کلیات گوگل آنالیتیکز، گوگل آنالیتیکز چیست،گوگل؛طریق کار با گوگل ، قالب وبلاگ چیست ، مدیریت ایمیل ها روی دسکتاپ - تاندربرد ، مدیریت کارها با استفاده از جیمیل،جیمیل،مدیریت جیمیل،آموزش جیمیل ، مقدمه و آشنایی با نرم افزار ورد (Word) ، مهران ارغوان ، مکاتبات ایمیلی به صورت رمزنگاری شده ، نحوه کار سنسورهای تصویری ، نرم افزار Word ، کار با جدول ها،قسمت اول ، نرم افزار Word، کار با صفحات و شیوه های نمایش یک سند ، نرم‌افزار Word، زیباسازی متن- بخش دوم ، نقش و کیفیت نور در عکاسی،کنترل نورى که داخل دوربین مى شود،تعیین ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش اول ، نگاهی به آناتومی یک ایمیل - بخش دوم ، نود 32 ، نود 32 ، نود32 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ، روزشنبه 1390/8/7 (7آبان)،آبدیت جد ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ،دوشنبه1390/8/30(30آبان) ،آبدیت جدی ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز سه شنبه 1390/8/3 (3 آبان،nod32، ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزچهار شنبه (18آبان)؛نود32،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روزسه شنبه 1390/8/10 (10آبان)،آبدیت ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روز چهارشنبه 1390/8/11؛نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5) روزچهار شنبه 1390/8/25 ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)چهارشنبه آذرماه (30)" ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32، روز شنبه 1390/8/28،آبدیت جدید نود ، یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32؛ ورژن (5) روزپنچ شنبه (19آبان)؛آبدی ، یوزرنیم ، پسورد،آنتی ویروس نود32 ، روز سه شنبه1390/7/19مهرماه ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 پنچ شنبه 17شهریورماه90 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 چهارشنبه 30شهریورماه90 1390/6/30 ، یوزرنیم پسورد نود 32 ورژن 5و4 سه شنبه 5مهرماه90 ، امنیت در پشتیبان گیری؛امنیت بکاب؛بکاب؛پشتیبان گیری ، امنیت در کامپیوترهای عمومی و سفر ، امنیت مرورگرهای اینترنتی ، انتخاب موضوع عکس و چگونگى بیان آن ، ایجاد یک سند Excel ، اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت(قسمت اول) ، اینترنت؛ انتخاب رمز عبور مناسب و سوالات امنیتی ، بازیابی رمز عبور جیمیل،آموزش بازیابی رمزعبورجی میل،ایمیل،جیمیل ، بهینه سازی وبلاگ برای موتورهای جستجو ، پشتیبان گیری از زندگی آنلاین، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های ، پشتیبان گیری در سیستم عامل مک او اس اکس،بکاب،بکاب سیستم عامل ، پشتیبان گیری در سیستم عامل ویندوز،بکاب ویندوز،بکاب گرفتن از سیست ، پشتیبان گیری کلود (بک آپ آنلاین)،بکاپ؛بکاب کلود ، پشتیبان گیری؛ سایت ها و وبلاگ های اختصاصی؛بکاب از وبلاگهاوسایت ه ، تجزیه و تحلیل وب ، چرا گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز،گوگل ، تصویر، صوت و ویدیو در وبلاگ ، تهیه نسخه پشتیبان ،ایمیل ها ، جیمیل،آموزش جی میل، ، جدید ترین یوزرنیم و پسورد نود 32؛ یوزر و پسورد 15 شهریور1390 ، جستجوی پیشرفته در جیمیل، مهران ارعوان ، چرخی در آزمایشگاه جیمیل،نکات بسیار کاربردی جی میل،جیمیل،ایمیل ، چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه ، چگونه آرشیو و اطلاعات تماس دیگر ایمیل ها را به جیمیل منتقل کنیم؟ ، دوربین عکاسی ،لنز- بخش اول ، دوربین عکاسی ،نورسنجی- بخش اول ، دوربین های دیجیتال-اجزای دوربین دیجیتال 1- سنسورها ، دوره آموزشی آشنایی با اچ‌تی‌ام‌ال و فناوری‌های اینترنت برای روزن ، راهنمای مبارزه با اسپم در جی میل ، رایانه ، نرم افزارهای ضد جاسوس افزار و تبلیغ افزار ، رایانه ؛ دیوار آتش و لزوم استفاده از آن ، رایانه، نگهداری و پاک کردن اطلاعات با امنیت بالا ، زبانه Home ، زبانه Insert ، زبانه Page Layout ، سنسورهای دیجیتال ، سه نکته طلایی گوگل آنالیتیکز؛گوگل آنالیتیکز؛ گوگل،وبلاگ ، عکسی، کمپوزیسیون یا همچینى اجزاى عکس،عکس،موضوع عکاسان ، عکاسی ،اصول و تعاریف کلى ، عکاسی ،صفحه حساس- بخش دوم ، عکاسی ،عمق در عکس ، عکاسی، آشنائى با عکاسى دیجیتال ، عکاسی، لنز- بخش سوم ، عکاسی، نورسنجی- بخش دوم ، عکاسی، واضح سازی (Focus) ، عکاسی،امکانات و تنظیم دوربین دیجیتال ، عکاسی،انتخاب دوربین دیجیتال ، عکاسی،وضوح در عکس،فکوس ، عکاسی؛ فلش (Flash) ، ' عکاسی، لنز- بخش دوم 'انواع لنزهای دوربین عکاسی ، "‏HTML برای همه- بخش اول- اصول ساخت یک صفحه ساده وب؛اچ تی ام ال" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟" ، "اصول مقدماتی عکاسی،چطور عکس خوب و جذاب بگیریم؟,صفحه حساس- بخش ا ، "اینترنت؛ امنیت ایمیل و چت ( قسمت دوم) " ، "پشتیبان گیری از تلفن همراه،بکاب از موبایل،بکاب،موبایل،تلفن همرا ، "پشتیبان گیری از زندگی آنلاین- بخش اول: وبلاگ ها"؛پشتیبانی گیری ، "رایانه واصول اولیه پشتیبان گیری از اطلاعات آن",بکاب از رایانه؛ب ، "روش های پشتیبان گیری از اطلاعات رایانه"،بکاب ار اطلاعات رایانه ، "گوگل آنالیتیکز، بازدیدها (Visitors)- بخش اول"آشنایی با گوگل آنا ، "گوگل آنالیتیکز،بخش Intelligence "،خدمات گوگل؛ ، "گوگل آنالیتیکز،محتوا (Content)"؛گوگل،آموزش گوگل آنالیتیکز،محتوا ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)- بخش دوم"؛گوگل آنالیتیکز؛گوگ ، "گوگل آنالیتیکز؛بازدیدها (Visitors)، بخش سوم،گوگل ، "گوگل آنالیتیکز؛منابع ترافیک (Traffic Sources)"،گوگل آنالیتیکز؛ح ، "مرورگر چیست و چه کار می کند؟،انواع مرورگر" ، "نرم افرار Word،زیباسازی متن- بخش اول" ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 چهارشنبه 5 بهمن ماه--25 ژانویه ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 روز شنبه (21آبان) "؛آبدیت نود 32،ن ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 شنبه 24دی ماه--14 ژانویه " ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 ورژن (5)شنبه1390/9/26 آذرماه (26) ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32 یکشنبه 1390/11/16بهمن ماه--05 فوری ، "یوزر و پسوردآنتی ویروس نود32روز یکشنبه (22آبان)"،آبدیت نود32، ، "یوزرنیم و پسورد ،تریال طلایی ، آنتی ویروس نود32 ،(لایسنس ارجینا ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32 چهارشنبه14دی ماه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه2 بهمن ماه--22ژانویه" ، "یوزرو پسورد ارجینال آنتی ویروس نود32یکشنبه9بهمن ماه--29ژانویه" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 ؛(لایسنس ارجینال) ؛nod ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز پنچشنبه 8دی ماه)" ، "یوزرو پسورد تریال طلایی آنتی ویروس نود32 روز شنبه(03دی ماه)" ، \‏HTML برای همه - بخش دوم- شناخت تگ های ضروری ،اچ تی ام ال ، \عکاسی ؛نورسنجی- بخش سوم\عکاسی،نور و نورسنجی ، \نرم افزار Word ، کار با جدول ها، قسمت دوم\ ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه' ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 دوشنبه1 اسفند --19 فوریه" ، \یوزرنیم و پسوردتریال آنتی ویروس نود32 شنبه 29 فروردین 17 آوریل2 ، آپدیت و یوزرنیم و پسوردآنتی ویروس نود32، \UsernameوPassword nod3 ، آشنایی با مهمترین تهدیدهای امنیتی در رایانه ، 'آموزش بستن سی دی رام کامپیوتر (سخت افزار) ' ، آموزش بستن و جا انداختن CPU کامپیوتر (سخت افزار) ، آموزش مایکروسافت آفیس-اکسل ، آموزش وبلاگ نویسی بطور خیلی ساده تا حرفه ای( درس دوم) ، آنتی ویروس ها و انتخاب آنها در رایانه، نود 32، انواع آنتی ویروس ، ابزارهای جانبی وبلاگ نویسی ، ابعاد سنسورها ، اجزای دوربین دیجیتال 2- کارکرد و نظافت سنسورها ، اچ تی ام ال ،آناتومی یک صفحه وب ، اچ تی ام ال ،نگاهی دقیق تر به نوار آدرس مرورگرها ، اچ تی ام ال چیست؟ داستان HTML ,داستان اچ تی ام ال, ، اچ تی ام ال, آشنایی با نرم افزارهای اینترنتی و برنامه های مدیریت ، اچ تی ام ال, جایگزین کننده های متن و برنامه های مدیریت کلیپ بورد ، اچ تی ام ال، کار با ادیتورهای متنی- WYSIWYG,نکات ضروری در آماده ، اچ تی ام ال؛ اف تی پی چیست و به چه کاری می آید؟ ، اچ تی ام ال؛ سی اس اس از کجا آمد و به چه دردی می خورد؟ ، اچ تی ام ال؛آشنایی با جاوا اسکریپت و آژاکس ، استفاده از جیمیل به صورت آفلاین ، اصول مدیریت ایمیل - بخش دوم؛ایمیل؛جیمیل؛مدیریت جیمیل ، اصول مدیریت ایمیل؛آموزش ایمیل؛آموزش جی میل،مدیریت ایمیل؛جیمیل ، افزایش سرعت اینترنت ، امضای جیمیل , چگونگی ساخت امضای جیمیل ،
لوگوی دوستان
 
دوستان
 
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید عاشق آسمونی بچه مرشد! عکس و مطلب جالب و خنده دار کلبه درویشی ###@جزین@### هم نفس نغمه ی عاشقی ****شهرستان بجنورد**** مـ یـ ـرابـ عـ ـطـ ـش تنهایی......!!!!!! تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر پروانگی ققنوس... منادی معرفت هر چی بخوای بادصبا وب سایت روستای چشام (Chesham.ir) رازهای موفقیت زندگی سیاسی عشق مهنس فخری ترانه ی زندگیم (Loyal) یادداشت های من بانوی اسمانی عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر) بزرگترین سایت خنده بازار مردود گروه اینترنتی جرقه داتکو شاه تور دانلود سوالات کارشناسی ارشد *(: دنـیــــای مـــــــن :) * اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما... سید خراسانی همسایه خورشید ستاره خاموش باشگاه پرواز  از همه جا از همه رنگ مهندسی متالورژِی ستاره بر و بچه های ارزشی بهار صداقت** حفاظ مسعود رضانژاد فهادانـ بیاببین چیه ؟ میلاد کی مرام تَرَنّم عفاف عکس و عکس دیدبان گیم دیدبان اینترنتی عشقی عکس میخوای کلیک کن *مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)* دختروپسری ازنسل امروز جیگر نامه عشق ..::منتظر بیداری::.. جیگر طلا پرستو..... جوک و خنده یه دختر تنها قلب خـــــــــــــــــــــــــــاکی دهکده ی اطلاعات توهمات یه دیوونه کشکول طراحی و ساخت بنر Romance رویای زیبا ... (سرزمین دوستی)Kingdom Of Friendship ریحانه لپ لپ سایه سحر سکوت فقط خدا زندگی زیباست پس بخند ما لایق بهترینیم داستان های زیبا +مطالب عاشقانه سرزمین دانلود ام تی دانلود- دانلود رایگان تقویت حافظه و تمرکز حواس فقط خواننده ها وبازیگران ایرانی نقشه راه عرشیان سکـوتـــ شبـانـه"

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ